Технологія RISO

 


 

РІЗОГРАФ

 


В основі різографії лежить принцип трафаретного друку. Спрощено процес виглядає наступним чином. На основі оцифрованого зображення, отриманого з комп'ютера або сканера, термоголовка ризографа готує друковану форму ( «майстер»), пропалюючи дрібні отвори в відрізку формного матеріалу - майстер-плівки. Майстер-плівка складається з двох шарів: волокнистої целюлозної підкладки, яка покликана рівномірно пропускати чорнило на папір, і тонкого полімерного шару, який, власне, і є трафаретом.

Потім отримана форма автоматично закріплюється на друкованому барабані, зсередини якого через сітчасті стінки надходить фарба і просочує целлюлозную підкладку майстер-плівки. Безпосередньо на етапі друку барабан приводиться в постійне обертання, протяжний механізм приймає аркуш паперу з лотка подачі і прокатує його,
притискаючи до обертається барабану із просоченою фарбою майстер-плівкою. Через пропалені в друкованій формі отвори фарба потрапляє на папір. Перший відбиток готовий, і на барабан подається наступний лист.

Після того, як ризограф надрукував необхідний тираж, відпрацьований відрізок майстер-плівки відправляється в відповідний бокс для використаних майстрів або залишається натягнутим на барабан, якщо планується продовжити друк. Один трафарет (майстер) зберігає незмінну якість при тиражі близько 4000 копій. Для великих обсягів можна виготовити кілька «майстрів». Одного рулону майстер-плівки зазвичай вистачає на 200-300 друкованих форм відповідного формату, в залежності від моделі.

Своїм зовнішнім виглядом дуплікатори нагадують офісні лазерні МФУ, і це не єдина схожість: у сучасних моделей дуже схожий користувальницький інтерфейс за винятком деяких особливостей. Завдяки цьому немає необхідності в перепідготовці співробітників для роботи на різографі. Найбільш помітна з боку характерна деталь ризографа - вихідний лоток. Він розрахований на великий обсяг паперу (500 - 1000 листів), розташований збоку і трохи нахилений вниз. Завдяки важелів для укладання паперу, відбитки виводяться на високій швидкості і акуратно укладаються в V-подібний лоток прийому, з якого легко виймати готовий тираж.

Все ризографи мають вбудовану систему RISO I Quality, яка забезпечує максимальну якість друку, автоматично погоджуючи всі системи і блоки з поточними умовами експлуатації машини. Система RISO I Quality автоматично налаштовує силу під тиском фарби, тиск притискного вала, перевіряє колір барабана, контролює залишилися витратні матеріали та своєчасно попереджає оператора про їх закінчення, а також дозволяє економити фарбу і мінімізувати витрати паперу.


 

COMCOLOR

 


Технологія друку

Друкуючий механіз принтерів ComColor складається з чотирьох паралельно розташованих ліній друкуючих головок, по числу кольорів CMYK (додатковий Сірий в моделях GD), що забезпечує запечатування всієї ширини листа за один прохід, так як аркуш паперу проходить під усім друкуючим блоком без зупинок. Довжина лінії друкуючих головок залежить від формату друку - 316 мм для машин формату А3 і 212 мм для формату А4. Стандартна чіткість друку 300 х 600 dpi, а покращене - 600 х 600 dpi.

Для нанесення фарби використовується пьезо-технологія: електричний імпульс перетворюється в тиск, під дією якого друкуюча головка викидає строго певну кількість крапель фарби на папір.

Фарба і якість друку

Для серії ComColor RISO розробила спеціальний склад швидковисихаючої пігментного фарби на масляній основі, яка миттєво закріплюється на папері за рахунок вбирання. Завдяки цьому відбитки не деформуються, є вологостійкими і не вигоряють на сонці.

Якість друку в стандартному режимі аналогічно якості звичайних струменевих принтерів і є достатнім для великого спектра завдань: бланки, квитанції, листівки, тестові завдання, офісні документи, презентації, які можна друкувати в кольорі практично за ціною чорно-білого друку.

Крім того, принтер дозволяє управляти кількістю крапель фарби, які формують точку зображення - від однієї до семи. Рівень друку за замовчуванням - чотири краплі, що містять 24 піктолітра фарби. Відповідно, зменшивши щільність друку на 1 краплю, Ви економите 25% вартості відбитка. Для друку з максимальною якістю друку вибирається опція «7 крапель на точку» і потрібно папір зі спеціальним покриттям для струменевого друку.

Швидкість

Швидкість друку залежить від моделі принтера і обраного режиму друку. У стандартному режимі старші моделі ComColor GD 9630/9631 досягають швидкості 160 сторінок в хвилину при односторонньому друці і 80 аркушів за хвилину при дуплексной. При друку на папері формату А3 швидкість складає 88 стор / хв. При збільшенні або зменшенні щільності друку, швидкість також буде варіюватися. Максимальна швидкість моделей ComColor FW 5230/5231 - 120 сторінок на хвилину, а ComColor FW 5000 - 90 сторінок в хвилину.

Для досягнення оптимального результату при друку принтер автоматично контролює швидкість подачі паперу (і силу притиску) в залежності від налаштувань щільності друку і заданого типу паперу.

Папір

Завдяки вдосконаленому тракту подачі паперу принтер легко справляється з різними видами тонких і щільних паперів (від 46 до 210 г / м2), в тому числі з переробленої папером, конвертами і листівками.

Подача паперу в моделях ComColor FW 5231 і GD 9631 здійснюється через стандартний лоток, місткістю до 1000 аркушів (тут і далі ємність вказана для паперу 85 г / м2, тобто при використанні стандартного паперу 80 г / м2, місткість буде вище). Стандартний вихідний лоток розрахований на 500 аркушів.

У моделях ComColor FW 5230 і 5000 є два додаткових фронтальних лотка, а в моделі GD 9630 - три лотка, що, по-перше, збільшує час безперебійної друку, а по-друге, зручно для роботи в середовищі з багатьма користувачами, коли кожен з лотків може бути виділена під певний тип паперу - наприклад, формату А3, спеціальних бланків, сертифікатів.

Крім того, максимізувати переваги високої швидкості принтерів і здійснювати тривалу безперервну друк можна за допомогою нових комплектуючих - лотка подачі і лотка прийому паперу великої місткості - до 4000 аркушів.

І, нарешті, при необхідності можна встановити на стандартний лоток подачі одне з двох опціональних пристроїв: для роботи з конвертами або для роботи з щільним папером до 400 г / м2.